fbpx

Të fundit

Një trup i pajetë shfaqet në një lum në Klinë, policia jep detaje

Një trup i pajetë sot është vërenjtur nga disa peshkatarë në komunën e Klinës.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ku i njëjti ka thënë se peshkatarët kanë provuar ta nxjerrin trupin nga lumi, por pa sukses.

“Sot rreth orës 8:15 disa peshkatarë të cilët kanë qenë duke peshkuar në fshatin Deiq kanë vërejtur një trup të një personi. Ata kanë tentuar ta nxjerrin trupin por pa sukses, dhe dikur u ka humbur duke u zhytur thellë nën ujë”, tha Gashi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur policia, zjarrëfikësit dhe janë njoftuar edhe njësiti kompetent i FSK-së për shpëtim.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci