fbpx

Të fundit

Tahiri për tërheqjen nga Trusti: S’është betejë politike, po domosdoshmëri

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka ftuar deputetët e pushtetit që të mërkurën ta votojnë Projektligjin që mundëson tërheqjen e deri në 30 për qind të kursimeve nga Trusti.

Ai në Facebook shkruan se tërheqja e një pjese të parave nga Trusti është një masë e domosdoshme për të lehtësuar ballafaqimin e qytetarëve me gjendjen e rënduar sociale.

“Mundësia për të tërhequr një pjesë nga paratë e kursyera në këto rrethana, ka qenë kërkesë e drejtpërdrejtë e qytetarëve, prandaj i ftoj të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe veçmas ata të mazhorancës, që nesër ta votojnë projektligjin që mundëson një gjë të tillë”, ka thënë ai.

“Kjo nuk është betejë politike por domosdoshmëri konkrete dhe kërkesë e të gjithë qytetarëve pa dallim”, shtoi ai.

Tahiri: Mos të filozofojmë shumë por ta votojmë Ligjin për Trustin

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci