fbpx

Të fundit

Putin: Rusia do të forcojë forcat e armatosura

Rusia do të forcojë më tej forcat e saj të armatosura, tha të martën presidenti rus, Vladimir Putin, raporton Sky News, transmeton Paparaci.

“Ne do të vazhdojmë të zhvillojmë dhe forcojmë forcat tona të armatosura, duke marrë parasysh kërcënimet dhe rreziqet e mundshme ushtarake”, tha ai në komentet televizive.

Ai shtoi se raketat balistike ndërkontinentale Sarmat të sapotestuara të Rusisë, të afta për të mbajtur 10 ose më shumë koka bërthamore dhe karrem, do të vendosen në detyrë deri në fund të vitit.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci