fbpx

Të fundit

Gjermania publikon listën e armëve që ka dërguar në Ukrainë

Qeveria gjermane ka publikuar në faqen e saj të internetit një listë të armëve që Gjermania ka furnizuar ose do t’i furnizojë Ukrainës.

Berlini vendosi kështu të ndiqte “praktikën e aleatëve të tij më të afërt, siç janë Shtetet e Bashkuara”.

Lista përfshin materiale dhe armë nga stoqet e Bundeswehr-it, si dhe furnizime nga industria gjermane e luftës të dorëzuara falë financimit gjerman. Lista, tha ekzekutivi, do të përditësohet rregullisht.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci