fbpx

Të fundit

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin, ua uron ujdinë për energjinë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme e Siguri, Josep Borrell, bëri të ditur se ka folur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për t’i uruar ata për arritjen e një marrëveshjeje mbi udhërrëfyesin e energjisë sot në Bruksel.

Lajmin e kumtoi Borrell në një cicërimë në Twitter, teksa shtoi se ujdia e sotme është hap i madh përpara në dialogun mes dy vendeve.

“Ky është një hap i madh dhe i rëndësishëm përpara në Dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja dhe do të japë rezultate konkrete për të gjithë qytetarët. Mezi presim të vazhdojmë të punojmë në hapat e ardhshëm”, shkroi ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci