fbpx

Të fundit

Edhe më tutje rastet aktive të koronavirusit në rritje

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë është 119.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.304, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3.139 persona.

Në 24 orët janë dhënë 47 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.197 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.583 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.078 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci