fbpx

Të fundit

Biden: G7 dhe NATO duhet të qëndrojnë të bashkuar kundër luftës së Rusisë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit rus të Ukrainës, raporton BBC.

“Ne duhet të qëndrojmë së bashku”, i ka thënë Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një takim para fillimit të Samitit të G7.

“Putini ka llogaritur nga fillimi, se disi NATO dhe G7 do të përçahen, por nuk ka ndodhur dhe nuk do të ndodhë”.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci