fbpx

Të fundit

Çfarë do të ndodhë më pasurinë e përbashkët të Piques dhe Shakirës?

Dyshja e njohur Pique dhe Shakirra i ka dhënë fund lidhjes së tyre 11 vjeçare para një muaji. Shkak i ndarjes së tyre është tradhtia e futbollistit për të cilin thuhet se ai e tradhtoi këngëtaren me një studente 20 – vjeçare.

Mediat në mbarë botën akoma e kanë më vëmendje raportin e tyre. Së fundmi ajo për të cilën është folur është pasuria e përbashkët e tyre.

Sipas faqes Infomalia , të dy kanë punësuar “juristë të specializuar për të nisur procedurat”.

Vlen të kujtojmë se çifti, i cili nuk u martua, kishte dy fëmijë: Milan dhe Sasha, përkatësisht 9 dhe 7 vjeç.

Përtej të mirave të përbashkëta, të dy grumbulluan një pasuri të madhe bazuar në suksesin e aktiviteteve të tyre.

Sipas Celebrity Net Worth, Shakira ka grumbulluar më shumë se 300 milionë dollarë (283 milionë euro), nga ato që prodhoheshin në karrierën e saj muzikore dhe nga reklamat.

Të ardhurat e Piques janë të mëdha, edhe pse më të ulëta se të ish-bashkëshortes. Pasuria e tij do të kalonte 80 milionë dollarë (75 milionë euro), bazuar në atë që ai mori si lojtar i Barcelonës dhe të ardhurat e Kosmos, kompanisë së tij.

Në kohën kur ishin bashkë, ata blenë dy prona. Njëra, e blerë në vitin 2012, ndodhet në Esplugues de Llobregat dhe ka një çmim prej 4,800,000 dollarë. Më pas, në vitin 2015, ata blenë një tjetër pronë pranë Camp Nou me vlerë 5.3 milionë dollarë.

Ndërkohë, pasuritë që kishin para lidhjes së dashurisë do të liheshin jashtë mosmarrëveshjes. Nga ana e Piques, “shtëpia e beqarisë” e tij, e cila ka tre kate dhe gjithashtu vlen rreth pesë milionë dollarë. Dhe Shakira, rezidenca në Miami, e cila kufizohet me 14 milionë dollarë.

Ndarja rrezikon të ndikojë edhe në karrierën e sportistit.

Në të njëjtën konklavë, ish-mesfushori do të kishte përvetësuar situatën personale të mbrojtësit dhe sesi ndarja ndikoi në shpirtin dhe motivimin e tij, sepse ai mund të ishte i dobishëm për ekipin vetëm 100 për qind.

Dhe do ta kishte paralajmëruar se për këtë duhej “urdhëruar” jeta e tij ekstra sportive, si pasojë e thashethemeve për aventurat e tij të natës.

Mes gjithë kësaj drame me Shakiran, Gerard u shpall person ‘non grata’ në Kolumbi.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci