fbpx

Të fundit

Rusët godasin shkollën në Kharkiv, 5 të vrarë dhe 26 të plagosur

Pesë persona janë vrarë dhe 22 janë plagosur në një sulm rus në një ndërtesë apartamentesh dhe një shkollë fillore.

Në mesin e të plagosurve ishin pesë fëmijë, ndërsa sulmi ndodhi në qytetin verilindor të Kharkiv.

Guvernatori i rajonit, Oleh Synehubov tha se të gjithë të plagosurit dhe të vrarët janë banorë që po ecnin në rrugë e po rrinin në kënde lojërash.

Banorët e kanë përshkruar momentin e sulmit di të tmerrshëm teksa kanë parë personat e tyre të afërm të plagoseshin e disa prej tyre të ndërronin jetë./tch

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci