fbpx

Të fundit

Autoriteti i Dosjeve për Ilir Metën, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zhvillimet më të fundit lidhur me Autoritetit e Dosjeve, ku ish-presidenti Ilir Meta përflitet si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

Kreu i qeverisë në një shkrim të gjatë në llogarinë e tij në Facebook, shkruan fillimisht tregon bisedën me Ilir Metën për emërimin e Gentiana Sulës në krye të “Dosjeve”, që siç thotë Rama ka ardhur me pëlqimin e vetë ish-presidentit.

Rama shprehet se nuk e di nëse shtetasi I.M që cilësohet si spiun është Ilir Meta dhe se nuk e ka parë dosjen.

Duke iu referuar akuzave të ish-presidentit se kjo është një histori e sajuar prej tij, kreu I qeverisë thotë se nuk është takuar me Gentiana Sulën.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci