fbpx

Të fundit

Mjeku i Bidenit tregon pse presidenti rezultoi sërish pozitiv me COVID-19

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, doli sërish pozitiv me COVID-19 të shtunën në mëngjes pa simptoma dhe do të kthehet sërish në izolim, tha mjeku i tij personal në një letër të lëshuar nga Shtëpia e Bardhë.

Presidenti 79-vjeçar “rezultoi pozitiv në mëngjesin e së shtunës vonë në një test antigjeni” dhe “do të rifillojë masat e rrepta të kontrollit”, shkroi Dr. Kevin O’Connor, duke vënë në dukje se raste të pozitivitetit “rikthim” mund të ndodhin tek njerëzit e trajtuar me Paxlovid , pilula anti-COVID e Pfizer.

Vetë Biden shkroi në Twitter për të dhënë lajmin.

“Miq, unë dola sërish pozitiv për COVID. Kjo ndodh tek një numër i vogël i njerëzve. Nuk kam asnjë simptomë, por do të izolohem për sigurinë e të gjithëve përreth meje”, ka shkruar ai.

“Unë jam ende duke punuar dhe do të kthehem së shpejti”.

Meqë Biden kishte rezultuar negativ të martën në mbrëmje, të mërkurën në mëngjes, të enjten në mëngjes dhe të premten në mëngjes, “ky është padyshim një rikthim pozitiv”, sipas mjekut të Biden.

“Presidenti nuk ka përjetuar një rikthim të simptomave dhe vazhdon të ndihet plotësisht mirë,” shtoi ai.

“Prandaj nuk ka asnjë arsye për të rifilluar trajtimin në këtë pikë”, por Biden, presidenti më i vjetër i zgjedhur ndonjëherë në Shtetet e Bashkuara, do të mbetet nën vëzhgim, vazhdoi ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci