fbpx

Të fundit

Lia e majmunëve, konfirmohet rasti i parë në Malin e Zi

Mali i Zi ka regjistruar rastin e parë të lisë së majmunëve, raporton Vijesti, transmeton Paparaci.

Sipas Institutit për Shëndet Publik (IJZ) atje,
pacienti është shtetas malazez dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Janë njoftuar të gjitha institucionet kompetente në përputhje me protokollet kombëtare dhe ndërkombëtare”, thuhet në kumtesë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci