fbpx

Të fundit

Avioni bën kthesën e papritur mbi oqeanin Atlantik: Çfarë ndodhi?

Një avion i Delta Airlines iu desh të bënte një kthesë mbi Oqeanin Atlantik për shkak të mungesës së karburantit gjatë udhëtimit nga SHBA-ja në Ganë.

Një pasagjer ka treguar tmerrin që kanë përjetuar në momentin e ngjarjes me një video në Youtube.

Udhëtimi I Avionit, i cili u nis Nga Aeroporti Ndërkombëtar John F. Kennedy Në Nju Jork, SHBA të dielën dhe ishte planifikuar të mbërrinte në aeroportin ndërkombëtar Kotoka në Ganë, u kthye në një makth si për ekuipazhin e fluturimit, ashtu edhe për pasagjerët.

Sipas rapoteve, pasi avioni i Delta Airlines u ngrit pa problem, piloti kuptoi se kishin problem me karburantin kur ishte pak mbi Oqeanin Atlantik dhe bëri një kthesë. Ai u kthye në aeroportin John F. Kennedy.

Duke shpjeguar se avioni u ul në Nju Jork pa asnjë problem, një zëdhënës i Delta shpjegoi se avioni u kthye në aeroport për shkak të një çekuilibri me karburantin gjatë fluturimit.

Sipas Boeing, çekuilibri i karburantit shkaktohet nga sasia e pabarabartë e karburantit midis serbartorit të majtë dhe të djathtë të karburantit në krahët e avionit. /abcnews.al

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci