Të fundit

Katër viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të dielën më 10 tetor se ka regjistruar katër viktima me koronavirus, ndërkaq janë regjistruar edhe 12 raste të reja me këtë virus.

Rastet e reja dalin pas testimit të 2,481 mostrave në laboratorët publikë dhe privatë. Sipas të dhënave, 0.48 për qind e të testuarve kanë dalë pozitivë me koronavirus.

Në 24 orët paraprake, sipas MSH-së, janë shëruar 77 persona, ndërkaq raste aktive janë 1,157.

Në 24 orëshin paraprak janë administruar 14,901 doza të vaksinave kundër koronavirusit.

Që prej fundit të marsit, në total, Kosova ka administruar 1.447,040 doza kundër koronavirusit. Prej këtij numri, 623,183 qytetarë janë vaksinuar plotësisht me të dyja dozat.

Në Kosovë për imunizim kundër sëmundjes COVID-19 përdoren vaksinat e AstraZenecas dhe të Pfizer/BioNTech.

Qeveria e Kosovës mëton që deri në fund të vitit të vaksinojë kundër koronavirusit 60 për qind të popullatës.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci