Të fundit

​Burri tenton të vjedhë arkivolin e Mbretëreshës Elisabeth

Policia ka arrestuar një burrë që tentoi të rrëmbejë arkivolin e Mbretëreshës. Oficerët e ulën burrin përtokë gjatë incidentit, i cili ndodhi rreth orës 22:00 në Westminster Hall të premten.

Ai shtyu me forcë njerëzit që ishin në rradhë për të kryer homazhet dhe kur arriti atje u përpoq të ngrinte arkivolin e Mbretëreshës.

Pamjet para dhe pas incidentit tregojnë se standardi mbretëror, flamuri zyrtar i sovranit, është zhvendosur.

Qindra mijëra persona mendohet se kanë kaluar nëpër sallë në dy ditët e fundit, pavarësisht nga radhët që zgjasin deri në 24 orë.

Ata mbetën dukshëm të shokuar gjatë incidentit të së premtes mbrëma, që ndodhi vetëm disa orë pasi Mbreti Charles dhe familja e tij mbajtën një vigjilje për nder të Mbretëreshës.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci