Të fundit

Bie borë në Slloveni

Gjatë ditës së sotme ka rënë borë në majën e malit Kredaricë në veriperëndim të Sllovenisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimt Meteorologjik Slloven.

Sipas meteo.si, Sipas meteo.si, temperatura ka rënë në -4 gradë. Për këtë arsye bora ka mbetur në tokë.

Kredarica ndodhet 2541 metra mbi nivelin e detit.

Ditëve të fundit në rajon janë shënuar temperatura të ulta si dhe mot i paqëndrueshëm të shoqëruara herë pas here me reshje të mëdha.

Ajri i ftohtë nga veriu dhe ajri i ngrohtë me lagështi nga deti Mesdhe përzihen në rajon, gjë që favorizon krijimin e paqëndrueshmërisë dhe reshjeve të dendura.

Bora mbërrin në Itali

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci