Të fundit

Përmbytjet në Rahovec e Gjakovë, Krasniqi kërkon veprime urgjente të qeverisë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kërkuar reagim të qeverisë për përmbytjet në Rahovec e Gjakovë.

Megjithatë, sipas Krasniqit, duhen investime kapitale.

“Fatkeqësisht, qeveria jonë këto nevoja i kupton vetëm pas ballafaqimit të qytetarëve me pasoja. Shprehë keqardhjen dhe bashkëndjesinë time të thellë për të gjithë banorët, ndërmarrësit dhe ekonomitë familjare që janë ballafaquar me këto vërshime dhe i bëj thirrje urgjente qeverisë për të qëndruar afër nevojave imediate që kanë të gjithë të prekurit nga vërshimet”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci