Të fundit

Gjermania: Asociacioni të zgjidhet në kuadër të Kushtetutës së Kosovës

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se çështja e asociacionit të Komunave me shumicë Serbe është duke u bërë më e madhe se sa duhet.

Ai ka shtuar se kjo çështje duhet të zgjidhet në kuadër të Kushtetutës së Kosovës.

“Kjo çështje po fryhet aq shumë sa nuk e meriton të bëhet aq shumë e madhe. Mendoj që duhet që këtë çështje ta demistifikojmë dhe duke e zgjedhur atë në kuadër të Kushtetutës së Kosovës”, tha ai në televizionin publik.

Ambasadori gjerman përgjigjet prerë kur pyetet nëse do të hiqen vizat në fillim të vitit 2022

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci