Të fundit

Zbulohen detaje të ‘pazarit’ që Elon Musk kishte bërë për blerjen e Twitter-it

Miliardieri Elon Musk thuhet se ka kërkuar një çmim më të ulët për Twitter, para se të bënte ofertën për 44 miliardë dollarë.

Sipas Neë York Times përfaqësuesit e Musk fillimisht kanë kërkuar 30% të çmimit. Kjo zbritje do ta kishte vlerësuar kompaninë me 135mim prej 31 miliardë dollarë.

Twitter e refuzoi ofertën dhe diskutimet kaluan në një ulje prej 10% të çmimit, sipas NYT.

Këto bisedime ishin gjithashtu të pasuksesshme, duke nxitur vendimin e Musk për të “ringjallur” ofertën e tij prej 54.20 dollarë për aksion, të cilën ai e bëri fillimisht në prill, sipas NYT.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci