Të fundit

Përplasje e ashpër mes Bashës e Kastratit: “Paramendoni me ia lënë këtij kuletën”

Përplasje dhe akuza të ashpra janë zhvilluar në Kuvendin e Kosovës, ndërmjet deputetit të PDK-së, Ardian Kastrati dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha.

Në interpelancën ndaj ministrit Murati në Kuvend, deputeti i PDK-së, adresoi akuza të rënda ndaj Qeverisë Kurti për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit. Por në një moment të fjalimit të tij ndërhyri dikush nga deputetët e LVV-së, të cilit deputeti Kastrati vazhdimisht i referohej duke i thënë mos të qeshte por të shikonte korrupsionin nën qeverinë e tyre.

“Korrupsioni, çka është Martin Berishaj a më tregon t’i mua, pasi fole për korrupsion. Çka po qesh, çka është 150 milionëshi i KEK-ut, çka është kjo që ia ka dhënë 100 mijë euro organizatës që ka themelu vet, pse po kesh ashtu”, tha ai.

Për t’iu kundërpërgjigjur atij, deputeti i mazhorancës, Dimal Basha, e akuzoi se e ka stratin si plagjiator.

“Sapo e patë deputeti Kastrati ka dal me ia qa hallin mësuesve. Fatkeqësia është se vet tipi është plagjiator. Paramendo dikush me fol për hajni, por në akademi s’mundem me i thënë hajn, por është një fjalë pak më e sofistikuar i thonë plagjiator. Do të thotë kur vjen në shkronja, paramendo çka bënë ai me ia lënë kuletën atij. Në shkronja vjedh tipi dhe i shet si të vetat”, tha ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci