Të fundit

Qyteti ku ndodhet centrali bërthamor i Zaporizhias granatohet nga forcat ruse

Qyteti ku ndodhet termocentrali bërthamor Zaporizhia po granatohet nga forcat ruse, thotë kompania shtetërore bërthamore e Ukrainës.

Energodar ka humbur energjinë elektrike dhe furnizimin me ujë, tha kryebashkiaku, Dmytro Orlov.

Siç raportohet, nuk ka internet në qytet dhe autoritetet po përpiqen të përcaktojnë shkallën e plotë të dëmit.

Rrezatimi i sfondit në centralin bërthamor dhe në qytet mbetet normal, tha kompania energjetike Energoatom.

Termocentrali bërthamor Zaporizhia është më i madhi në Evropë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci