Të fundit

​Miqësorja Kosovë-Ishujt Faroe përfundon me barazim

Kombëtarja e Kosovës përkundër faktit që kishte posedim të topit dhe shumë shanse, ka mbyllur me barazim ndeshjen miqësore me Ishujt Faroe.

“Dardanët” treguan paraqitje më të mirë përgjatë pjesës së parë, duke pasur posedimin e topit në favor me 53%.

Kurse, në miturën e 65, për Kosovën shënoi mesfushori kosovar 22-vjeçar, Uran Bislimi.

E 13 minuta para përfundimit të ndeshjes, ishte lojtari i Ishujt Faroe, Stefan Radosajloviq ai që barazoi rezultatin në 1:1.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci