Të fundit

“Babai i kombit”, “themeluesi i shtetit”, Qosja e Rugova dikur krah njëri tjetrit

Fotografi i njohur, Ilaz Bylykbashi, shpeshherë ndan me publikun fotografi të shkrepur nga ai ndër vite.

Kësaj radhe, ai nga arkiva nxori një foto mes Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes.

Ish-presidentin Rugova ai e ka quajtur themelues të shtetit, ndërkohë shkrimtarin dhe kritikun letrar ‘babai i kombit’.

“Për mos me u harru: ‘Babai i Kombit’, Rexhep Qosja, dhe Themeluesi i Shtetit, Ibrahim Rugova”, shkroi Bylykbashi në Facebook.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci