Të fundit

BE shpall Rusinë shtetin sponsor të terrorizmit

Parlamenti i BE-së ka shpallur sot Rusinë shtetin sponsor të terrorizmit pasi gjatë një sulmi me raketa në një maternitet në Ukrainë, u vra një foshnje e porsalindur.

Nga rrënojat u shpëtuan nëna e foshnjës, e cila ishte e vetmja grua në objekt në atë kohë, dhe një mjek.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky akuzoi Rusinë se po sjell terror dhe vrasje në vendin e tij.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci