Të fundit

Zelensky: 2.000 qytete dhe fshatra të Ukrainës ende për t’u çliruar

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se rreth 2 000 qytete dhe fshatra të Ukrainës duhen ende të çlirohet nga trupat ruse.

Sipas zyrës presidenciale në Kiev, Zelensky e bëri këtë koment në një video-mesazh drejtuar politikanëve francezë.

“Qytetet si Mariupol në detin Azov dhe Volnovakha në rajonin e Donetskut janë shkatërruar plotësisht nga sulmet ruse”, shtoi Zelensky.

Nënkryetari i zyrës presidenciale, Kyrylo Tymoshenko, deklaroi se ”ushtria ukrainase ka çliruar rreth 1 880 fshatra që nga fillimi i luftës”.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci