Të fundit

Stano: Kurti e Vuçiqi takohen shumë shpejt në Bruksel

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka deklaruar se marrëveshja e arritur dje në Bruksel për çështjen e targave në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk është fundi i procesit.

Pas arritjes së kësaj marrëveshjes për targat Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq, do të ftohen shumë shpejt në Bruksel për të filluar diskutimet për normalizimin e marrëdhënieve bazuar në propozimin franko-gjerman, ka thënë Stano.

“Marrëveshja e arritur dje nuk është fundi i procesit. Ky është fillimi i punës që shpresojmë se do të na nxjerrë nga kjo situatë e përhershme e zgjidhjes së krizave dhe do të na lejojë të fillojmë një fazë të re të trajtimit të çështjeve”, ka deklaruar Stano në një konferencë për media.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci