Të fundit

Berisha tregon pse u largua kur Rama mori fjalën

Kreu i PD-së, Sali Berisha u largua nga seanca e përbashkët plenare Shqipëri-Kosovë kur mori fjalën kryeministri Edi Rama. Në deklaratën për mediat jashtë parlamentit, Berisha tha se vendosi që të largohej në shenjë përfaqësimi për shqiptarët e Kosovës që ndihen të tradhtuar nga Rama.

“Fakti që u largova nga parlamenti, u largova për të përfaqësuar kombin shqiptar, të gjithë qytetarët e Kosovës që ndjehen të tradhtuar nga një kryeministër shqiptar, u largova për të përfaqësuar ndjenjat e dhjetëra-mijëra familjeve shqiptare që kanë humbur familjet e tyre nga barbaritë serbe, dhe Edi Rama prej katër muajsh, nuk lejon votimin e rezolutës për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë.

U largova për të përfaqësuar ata dhjetëra-mijëra shqiptarë qau larguan nga Shqipëria prej politikave çnjerëzore të Edi Ramës. Të gjitha këto janë arsyet që nuk mund të pranoja të dëgjoja ligjëratën e një njeriu, që pas Enver Hoxhës është armiku më i egër i kombit shqiptar.”, u shpreh Berisha./abcnews.al

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci