Të fundit

Escobar shëtitet me Gjuriçin nëpër Uashington

Shëtitje e diskutime disa orëshe i shoqëruar nga zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Gabriel Escobar. Ambasadori serb në Uashington, Marko Gjuriç, shkroi në llogarinë e tij në Twitter, se kohën e lirë e kaloi me zyrtarin e lartë amerikan, raporton gazeta online Reporteri.net.

“Ndryshe nga moti i ligë, perspektiva e marrëdhënieve biletarale [ShBA-Serbi] janë të ndritshme dhe premtuese”, shkroi Marko Gjuriç.

“Sot, shijova orë diskutimesh frymëzuese mbi marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nëpër peizazhin vjeshtor të Uashington DC-së në shoqërinë e mirë të Gabriel Escobar. Ndryshe nga moti i ligë, perspektiva e marrëdhënieve biletarale është e ndritshme dhe premtuese”, ka shkruar Gjuriç.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci