Të fundit

Petkoviq kërkon vota për Listën Serbe edhe në Jagodinë dhe Smederevë

Drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovën, Petar Petkoviq iu ka bërë thirrje, siç pretendon agjencia serbe e lajmeve Tanjug, “serbëve të zhvendosur nga Kosova në Jagodinë” që të votojnë në zgjedhjet e datës 17 tetor në Kosovë.

“Jam këtu që t’ju bëj thirrje t’i përkrahni kandidatët e Listës Serbe, sepse vetëm Lista Serbe e ka përkrahjen e presidentit tonë Aleksandar Vuçiq”, ka porositur Petkoviq, transmeton Paparaci.com.

Ai edhe në Smederevë, foli për “rëndësinë e përkrahjes së Listën Serbe”.

“Kjo është mënyra e vetme që ne mund të ndihmojmë bashkatdhetarët tanë”, ka thënë Petkoviq./Paparaci.com.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci