Të fundit

Korenica: “Ivanoviç ishte kriminel, pikë”

Deputeti i VV-së Visar Korenica, ka thënë se Oliver Ivanoviq ka dëbuar dhe vrarë shqiptarët.

Ai ka shtuar se dënimi i tij jo meritor nga EULEX-i dëshmoi se krimet makabre të tij ndaj shqiptarëve.

“Organizoi vrasjen e shqiptarëve, ushtroi terror ndaj tyre dhe dëbimin e tyre nga trojet tona. Dënimi i tij jo merritor për 9 vjet nga EULEX-i dëshmoi për krimet e tij makabre ndaj shqiptarëve. Ivanoviç ishte kriminel. Pikë. Natyrisht nuk iu përshtat Vucicit dhe për këtë e eliminoi”, shkruan ai.

Sa njerëz të LVV-së lartësuan Ivanoviqin pas shefit të tyre?

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci