Të fundit

Deputetja jep shpresa se mund të votohet Trusti: “I kam dhënë përkrahje”

Deputetja nga radhët e komunitetve, Duda Balje thotë se nesër do të votoj për tërheqjen e parave nga Trusti.

“Dua të mendoj pozitivisht dhe po dua të mendoj se do të kalojë. Unë i kam dhënë përkrahje edhe në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, përkrahje do të jap edhe nesër”, tha Balje.

Balje shtoi për GazetaBlic se çështja e Trustit tani është më ndryshe se herën e kaluar, pasi siç e cek Trusti shkon në Kuvend nga nënshkrimet e qytetarëve.

Balje shtoi se qytetarët e kanë vërtetuar se kanë nevojë për ato mjete dhe sipas saj duhet të përkrahet.

“Mendoj se këtë herë Trusti ka ardhë në Kuvend në mënyra pak më ndryshe se herën e parë, kemi Trustin me nënshkrime të qytetarëve të cilët ata kanë vërtetu se kanë nevojë për ato mjete”, tha Balje.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci