Të fundit

Fushata për bojkotin e prodhimeve serbe jep efekt

Fushata për bojkotin e prodhimeve serbe duket se ka dhënë efekt. Shumë produkte të cilat janë të importuara nga Serbia tashmë kanë shënuar rënie të çmimit në markete.

Madje në shumë markete të Kosovës ato po shiten me çmimi tejet të lirë.

Rënie të çmimit ka pësuar Fanta Exotic, ku nga 0.60 cent po shitet me 0.39 cent.

E për ti shitur produktet të cilat po importohen nga Serbia, marketet në Kosovë po bëjnë oferta të ndryshme.

Në një market Coca-Cola dhe Schweppes, po shiten me çmim tejet të lirë për vetë 0.99 cent.

Përveç, kësaj marketet kanë ofruar edhe oferta të tjera.

Me fushatën “Bojkoto prodhimet serbe”, që ka nisur nga viti 2021 po synohet që Kosova ta reduktojë në masën sa më të lartë të mundshme importin e produkteve serbe.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci