Të fundit

​Inter-Milan, formacionet zyrtare të Superkupës së Italisë

Derbi i Milanit, i njohur si Derby della Madonnina, sheh Milanin dhe Interin të përballen në finalen e Superkupës së Italisë vetëm për herë të dytë, megjithëse ky do të jetë takimi i tyre i parë në Arabinë Saudite, duke i dhënë një dimension të ri këtij rivaliteti historik.

Milani po ndjek një hat-trick pasi ka fituar dy paraqitjet e fundit në Superkupë si kampionë në fuqi të Serie A, por ardhja e Interit si kampion aktual i kësaj gare ndoshta e komplikon këtë synim.

Ky do të jetë “Derby della Madonnina” numër 234 në histori mes dy klubeve, ku Interi ka 85 fitore krahas 79 sosh të Milanit, ndërsa në 70 ndeshje janë ndarë me barazim.

Në ndeshjen e fundit të zhvilluar në kampionatin italian, Milani barazoi 2:2 me Leccen, kurse Interi e mposhti Veronan me rezultat minimal 1:0.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “King Fahd” në Ta’if me fillim nga ora 20:00, ndërsa këto janë formacionet zyrtare

Milan: Tatarusanu, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Tonali, Bennacer, Messias, Diaz, Leao, Giroud

Inter: Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci