Të fundit

Walker: Deklarova për atë që pashë në Reçak, pa folur me eprorët e mi

Këtë vit janë bërë 24 vjet nga masakra e Reçakut në Kosovë.

Diplomati që dëshmoi dhe denoncoi i pari ndërkombëtarit këtë ngjarje shumë të rëndë ishte ambasadori William Walker, i cili asokohe ishte shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, shkruan tvklan.al.

Walker ka rrëfyer se nuk ka folur me asnjë nga eprorët e tij për ato që deklaroi në konferencën për shtyp pasi pa me sytë e tij masakrën në Reçak.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci