Të fundit

Gashi paralajmëron pushtetin për Trustin: Gati për seancë!

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë plenare, ku do të diskutohet edhe rreth çështjes së tërheqjes së mjeteve nga Trusti.

Për këtë, Arben Gashi i LDK-së ka paralajmëruar pushtetin, i cili është kundër kësaj iniciative, se janë gati për seancë.

“Gati për seancë”, shkroi ai, teksa shihet bashkë me kolegët e tij në sallën e Grupit Parlamentar të LDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Kjo parti, bashkë me AAK-në dhe PDK-në e mbështesin nismën për tërheqjen e 30% të mjeteve nga Trusti.

Megjithatë, nga LVV-ja kanë thënë se janë kundër që kjo të ndodh.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci