Të fundit

Vërshime në Pejë, rrezikohen disa lokale

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, sot në komunën e Pejës janë shkaktuar vërshime.

Nga vërshimet është përfshirë rruga “Bill Clinton” në qytetin e Pejës, ku disa lokale afër rrugës rrezikohen që të përmbyten.

Në këtë qytet, shiu ka depërtuar edhe brenda shkollës ekonomike “Ali Hadri”.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, sot ka bërë të ditur se si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit, sidomos në pjesën perëndimore, veriperëndimore dhe veriore të Kosovës, disa lumenjë kanë paraqitur disa vërshime të shpejta.

IHMK ka potencuar se situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdojë dhe gjatë ditëve në vijim. “Nivelet dhe prurjet e lumenjëve, pritet të ngriten dhe të shkaktojnë vërshime/përmbytje”, është bërë e ditur në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci