Të fundit

Pas dështimit me Mudryk, Arsenali vihet pas sulmuesit të Premier Ligës

Skuadra e Arsenalit thuhet se është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Leandro Trossard nga Brighton pas dështimit në transferimin e Mykhailo Mudryk.

Topçinjtë thuhet se kanë nisur një ofertë zyrtare për belgun, teksa bisedimet mbeten në vazhdim, por janë në një fazë të avancuar, sipas Fabrizio Romano.

28-vjeçari ka pasur një mosmarrëveshjeje me menaxherin e Brighton, Roberto De Zerbi dhe duket se ai e dëshiron largimin.

Të interesuar për shërbimet e Trossardit ishin edhe skuadra e Tottenham dhe Chelseat.

Trossard ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë tre asistime në 16 ndeshje në Premier League këtë sezon.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci