Të fundit

Muriqi flet përsëri për luftën: Qëndruam 50 persona në një dhomë për dy muaj

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ka folur përsëri për përjetimet e vështira gjatë luftës në Kosovë.

Në një intervistë të publikuar për kanalet e LaLiga, Muriqi foli për fëmijërinë e tij, për luftën dhe për kohën e tij te Mallorca.

“Prindërit më thanë se para luftës ishte mirë. Më kujtohet se çfarë ndodhi gjatë luftës, ishte një kohë e tmerrshme. Unë gjithmonë them që asnjë njeri nuk duhet ta ketë këtë përvojë. Ne lamë shtëpitë tona për të shkuar në Shqipëri. Ne jemi kaloi dy muaj në një shtëpi ose më mirë në një dhomë me 50 persona të tjerë”, u shpreh fillimisht Muriqi.

“Të gjithë ne që kemi jetuar luftën i vlerësojmë gjërat shumë më tepër. Është kjo përvojë që më ka ndihmuar të arrij këtu”, tha ai.

I pyetur për transferimin e tij te Mallorca, Muriqi thotë se ka marrë vendimin e duhur për transferimin te ishullorët.

“Gjithmonë them se para se të mbërrija këtu kam pasur dyshime sepse do të më duhej të ndërroja shtet dhe më duhej të lija miqësitë e mia. Por tani mund të them se kam bërë zgjedhjen e duhur të jetës sime, sepse edhe familja ime dhe unë jemi i lumtur. Ata më bënë të ndihem i mirëpritur që në momentin e parë që mbërrita. Kjo më dha shumë besim”, tha sulmuesi kosovar.

Në pjesën e parë të sezonit, Muriqi ka realizuar nëntë gola me fanellën e Mallorcas në La Liga dhe në Kupë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci