Të fundit

Parlajmërohet se një “emër i madh” mund ta vizitojë Kosovën

Ish-kryediplomati kosovar, Petrit Selimi i cili përcjell në vazhdimësi ngjarjet që ndërlidhen me dialogun Kosovë-Serbi dhe në përgjithësi rajonin ka shkruar për delegacionin ndërkombëtar që do të vijë të premten në Kosovë.

Selimi ka thënë se ky është një momentum shumë i rëndësishëm sa i përket procesit të dialogut duke qenë së në Prishtinë dhe Beograd do të zbarkojnë Lajcak, Escobar bashkë me këshilltarët e Macron, Scholz dhe Meloni.

Megjithatë Selimi ka thënë se ka dëgjuar pëshpërima dhe thashetheme se Kosovën pritet që ta vizitojë edhe një “emër i madh” megjithatë ka thënë se s’dëshiron që të spekuloj lidhur me këtë.

“Dëgjoj pëshpëritje për thashethemet se një emër tjetër të madh, por nuk do të spekuloj”, ka shkruar Selimi.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci