Të fundit

Osmani mirëpret qëndrimin e Parlamentit Evropian

Presidenca e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani ka mirëpritur qëndrimin e Parlamentit Evropian për Kosovën në rezolutën e djeshme.

“Si përfaqësues të evropianëve anembanë BE-së, njohja dhe mbështetja për rrugën e Kosovës drejt BE-së është jashtëzakonisht e rëndësishme.

Më e rëndësishmja, ata kanë njohur gjithashtu rreziqet në rritje të agresionit dhe përpjekjeve destabilizuese të Serbisë” ka thënë Presidentja Osmani.

 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci