Të fundit

Haradinaj në Pentagon, kërkon që SHBA ta vazhdojë angazhimin në forcimin dhe avancimin e FSK-së

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është ndjerë i nderuar që takoi Drejtorin Kryesor të Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andreë L. Winternitz, gjatë vizitës së tij në ShBA.

Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook tha se kërkoi nga Witernitz që angazhimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në forcimin dhe avancimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës të jetë i vazhdueshëm.

“Në takim shpreha falënderimet më të larta për djemtë dhe vajzat amerikane që shërbejnë në Kosovë. Kërkova nga z. Winternitz që angazhimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në forcimin dhe avancimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës të jetë i vazhdueshëm.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci