Të fundit

LDK i reagon Elvis Hoxhës: Po përdorni metoda të regjimit të Stalinit

Një nga njerëzit që i qëndron afër Albin Kurtit, Elvis Hoxha, i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhikut pasi ky i fundit Hoxhën bashkë me Hysamedin Ferajn dhe disa zyrtarë të tjerë i ka përkufizuar si “Grupi i Tiranës”, grup ky që sipas Abdixhikut janë të rrezikshëm për Kosovën meqë kanë për qëllim të krijojnë politikë anti-amerikane në Kosovës.

Hoxha e ka ofenduar Abdixhikun duke e quajtur “skizofren të vogël”, gjë për të cilën i ka reaguar zëdhënësja LDK-së, Sibel Halimi.

Halimi ka thënë se mendësia që shfaqë Hoxha është “mendësi e urrejtjes” të cilët janë në gjendje të përcaktojnë diagnoza për ata që i kritikojnë apo që s’pajtohen me mendimet e tyre.

Sibel Halimi thotë se një metodë e tillë për t’i “psikiatirizuar oponentët” dhe kritikët e pushtetit ka qenë metodë e regjimit të Stalinit.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci