Të fundit

E rëndë: Ish-futbollisti i Chelseat është ngujuar nën rrënoja në Turqi

Lajme të rënda po vijnë nga Turqia minutë pas minute pas tërmetit katastrofik që goditi juglindjen e vendit mëngjesin e sotëm.

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të nxjerrin të plagosurit nga nën rrënojat e shumta, dhe mediat turke raportojnë se ish-futbollisti i Chelseat, Christian Atsu është në mesin e atyre që po kërkohen në Hataj.

Hataj është ndër qytetet më të prekura nga tërmeti dhe në rrënoja është edhe 31-vjeçari i kombëtares së Ganës.

https://twitter.com/atavratpitbull/status/1622554053585649664?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622554053585649664%7Ctwgr%5E28ef61f3af235a6886e41ba835abd19555f810cf%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fsport%2Fnogomet%2Fnekadasnji-nogometas-chelseaja-i-newcastlea-zatrpan-pod-rusevinama-u-hatayu%2F230206099

Atsu, i cili tani luan për Hatayspor, dyshohet se ishte në të njëjtën ndërtesë me drejtorin e klubit Taner Savuta dhe pasi ajo u shemb, ata u ngujuan nën rrënoja dhe deri më tani shpëtimtarët nuk i kanë gjetur ende.

Atsu e filloi karrierën e tij në Porto, ndërsa në vitin 2013 nënshkroi për Chelsean.

Ai ishte anëtar i klubit londinez për katër vite, por nuk bëri asnjë paraqitje për blutë. Pas huazimeve te Vitesse, Everton, Bournemouth dhe Malaga, anësori u transferua në Newcastle, ku luajti nga 2016 deri në 2021.

Nga viti 2022, ai luan te ekipi Hatayspor në Turqi.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci