Të fundit

Luftime të ashpra, trupat ukrainase e ruse veç një objekt i ndan

Luftimet mes trupave ukrainase dhe atyre ruse janë shtuar shumë të martën.

Blogjet ukrainase po shkruajnë në Twitter po trupat e dyja ushtrive po luftojnë shumë pranë njëra-tjetrës, saqë vetëm disa objekte shtëpish po i ndajnë mes vete.

Në pamjet e publikuara nga “NOELreports”, shihen ushtarët ukrainas që armikun e kanë vetëm disa metra larg.

Autoritetet ruse po pretendojnë se kanë pushtuar shumicën e Bakhmutit, ndërsa Ukraina tha se po e mbajnë me sukses frontin e parë të luftës.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci