Të fundit

Inpektorati largon nga tregu katër produkte, kjo është arsyeja

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar se Inspektorati ka larguar nga tregu katër produkte, të cilat vlerësohen se përbëjnë rrezik serioz për përdoruesit.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Ministria ka bërë të ditur se identifikimi i këtyre produkteve ka ardhur si rezultat i mbikëqyrjes së tregut të brendshëm dhe konstatimit që të njejtit nuk plotësojnë kriteret themelore të sigurisë së produkteve.

“Ministria e Indistrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë mbetet e përkushtuar në mbrojtjen e konsumatorëve nga të gjitha produktet e pasigurta në treg, me këtë rast ftojmë qytetarët-konsumatorë që të jenë të vëmendshëm gjatë blerjeve, dhe për çdo shkelje të të drejtave të konsumatorit, të vazhdojnë të adresojnë ankesat/njoftimet në Inspektoratin e Tregut, përmes Departamentit për Mbrojtjen e Konsumatorit në Ministri të Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë”, thuhet në njoftim.

May be an image of text
May be an image of text
May be an image of text that says 'INFORMATA PER PRODUKTIN RREZIKSHEM INFORMATION ON THE RISK PRODUCT number alarmit/ Cat rrezikut/ Lloji alarmit Perdoruesi produkt Product 2023 elektrik Serioz Konsumatori tension Marka/Brend Name modelit/ Type/ nxehès elektrik Electric Heating Water Faucet /barkdi/ Batch Barco Description RX006 Country forigin nga/ elektrike menjehershme funksionimit- kordonı rrymes Lloji rezikut/ Risk nominal 220 ırnizimit shkeputje, instalimi fiks. ype Shok elektrik elektrike. pajisjet caktuar lektrike peo Measures notifying country goditje Teknike brenda kufijve 60335. shkaterrım produktıt. Prodhuesi/ pèr Eksportuesi es fui/D TWU Europe Rio Import&Export entry 27.02.2023 LTD Kine Kohëzgjatja Duration Dizajni produktit/ Product design Perhershme Heating Teлb Instant Electric Heatin BoAoHarpeBaTeлb'
No photo description available.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci