Të fundit

Kryeqyteti i vendosur të mos i lë autobusët ndërurban në qendër, Inspeksioni edhe sot në aksion

Inspektorati i Komunës së Prishtinës edhe sot ka vazhduar aksionin ndaj autobusëve ndërurban që po hyjnë në qendër të Prishtinës.

Kontrollet sipas Inspeksionit do të vazhdojnë deri në vetëdijësimin e plotë të kompanive dhe ngasëve të autobusëve.

Ky është njoftimi i plotë:

Sot sërish, të vendosur në disa pika statike të kontrollit, kemi vazhduar të inspektojmë qarkullimin e autobusëve ndërurban për të parë nëse po respektohen linjat e qarkullimit ashtu siç edhe janë të përcaktuara duke përfshirë edhe mos hyrjen e tyre në brendi të qytetit.
Kontrolle të tilla do të vazhdojnë deri në vetëdijësimin e plotë të kompanive dhe ngasësve të autobusëve të këtyre kompanive.
Perparim Rama
Florian Dushi. /Paparaci.com/ 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci