Të fundit

SHBA thërret ambasadorin rus pas incidentit të dronëve

Departamenti Amerikan i Shtetit po thërret ambasadorin rus për të përcjellë “kundërshtimet e tij të forta” për rrëzimin e një droni amerikan Reaper mbi Detin e Zi, tha një zëdhënës, raporton CNN, transmeton Paparaci.

“Angazhimi i nivelit të lartë” me ambasadorin Anatoly Antonov pritej të bëhej pasditen e së martës, tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price.

Gjatë takimit, ambasadori do të “dëgjojë drejtpërdrejt nga zyrtarë të lartë për kundërshtimet tona të forta ndaj asaj që ishte qartësisht një përgjim i pasigurt dhe joprofesional nga ana e një avioni rus”, tha zëdhënësi.

Në Moskë, ambasadorja e SHBA Lynne Tracy “ka përcjellë një mesazh të fortë në Ministrinë e Punëve të Jashtme ruse” në lidhje me incidentin, sipas Price.

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, aktualisht është duke udhëtuar dhe nuk ndodhet në Uashington, DC.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci