Të fundit

Shtatë gola ndaj Leipzig, City vazhdon tutje me shkëlqimin e Haaland

Manchester City ka vazhduar tutje në fazën e radhës të Champions League, pasi ka shënuar fitore me rezultat të thellë, 7:0 ndaj RB Leipzig.

Erling Halaand ishte lojtari i ndeshjes me pesë gola të shënuar. Norvegjezi u bë lojtari i tretë që arrin kuotën e pesë golave në një ndeshje eliminatore në Champions.

Haaland shënoi “hat-trick” gjatë pjesës së parë, teksa realizoi edhe dy gola tjerë deri në minutën e 63-të, kur ai u zëvendësua.

Dy golat tjerë për Cityn i shënoi Ilkay Gundogan dhe De Bryune.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci