Të fundit

Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largojë nga loja

Manchester City e siguroi sot biletën drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve duke e shkatërruar RB Leipzigun me rezultat të thellë 7:0.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte padyshim bomberi norvegjez, Erling Haaland, i cili shënoi plot pesë gola në ndeshjen e sotme.

Pavarësisht se skuadra e tij kishte siguruar fitoren, dhe se Haaland mund të shënonte ende gola, Pep Guardiola vendosin ta largojë yllin norvegjez nga loja qysh në minutën e 63’.

Tani, pas ndeshjes, Haaland zbuloi reagimin e tij për faktin që Guardiola e zëvendësoi 30 minuta para fundit të ndeshjes.

“I thash Pep, ‘Mos më largo nga loja, dua që të shënojë më shumë gola”, tha Haaland.

Video nga Paradoks

“S’ka vend ma t’fortë se Bellaqefci”: Valon Syla imiton e flet për turqit – “Si mongol, si Samurai”, këndon Poçarin e Ilir Shaqirit e tregon rastin komik me shqiptarët në Turqi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.