Të fundit

Nxënësve u mësojnë të çmontojnë kallashnikovë në Krime

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA Novosti publikoi pamje nga një shkollë në Krimenë e pushtuar përkohësisht, ku rusët po u mësojnë nxënësve të shkollave fillore se si të çmontojnë kallshnikovë, të veshin uniforma kamuflazhi dhe të marrin pjesë në luftime.

Videoja e publikuar tregon nxënësit e shkollave fillore teksa çmontojnë automatikun kallashnikov dhe konkurrojnë se kush do të jetë më i shpejtë.

Tregon gjithashtu pamjet e fëmijëve, të cilët nuk duken më të mëdhenj se nxënësit e klasës së tretë dhe të katërt, të veshur me uniforma kamuflazhi, duke pozuar fillimisht me armë dhe më pas duke demonstruar aftësi luftarake me trup.

Në dhjetor 2022, Ministria Ruse e Arsimit kishte miratuar një program shkollor me mësime për luftën në Ukrainë, si dhe seksione ku mësohet se si të gjuajnë me një kallashnikov dhe të hedhin një granatë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci